1.Najważniejszą witrynyną böhmowskią na świecie jest strona kanadyjskiego badacza myśli böhmowskiej profesora Bruca B.Janza (Associate Professor, Philosophy Augustana University College): JACOB BOEHME RESOURCES:http://pegasus.cc.ucf.edu/~janzb/boehme/

3.Strona Polskiego Stowarzyszenia Euroopera, które ma swoją siedzibę w Domu Jakuba Böhmego w Zgorzelcu i jest ważnym ośrodkiem popularyzacji myśli jego myśli na gruncie polskim. Bardziej szczegółową charakterystykę stowarzyszenia zawiera odnośnik Euroopera:http://free.art.pl/euroopera/boehme/index.htm

4.Strona Klubu "Gnosis": www.gnosis.art.pl, oraz strona "eGnosis", która uzupełnia wydanie papierowe i jest forum publikacji artykułów, których w zwykłym wydaniu papierowym nie zamieszczono. Aktualnie pod adresem: gnosis.art.pl/e_gnosis/e_gnosis_tymcz2.htm znaleźć można teksty Boehmego: trzy wersje Misterium ziemskiego i niebieskiego - polskojęzyczną (przekład dra Joda z roku 1922), niemieckojęzyczną i naprzemienną niemiecko-polską. Tutaj tekst niemiecki jest pełny, w odróżnieniu od wersji skróconej (według Pism wybranych z roku 1920), którą udostępniono na niniejszej stronie. 
Ponadto jest tam jeszcze niemiecki tekst Sześciu punktów mistycznych. Według zapewnień autorów będzie więcej materiałów böhmowskich. Poza tym jest już w tej chwili spora ikonografia böhmowska, która będzie rozszerzana. Są to głównie ryciny tytułowe.
czasopisma "Gnosis":- www.gnosis.art.pl czyli pisma, z powodu którego ww. Klub powstał.

5.Strona Międzynarodowego Instytutu Jakuba Böhmego [Internationales Jacob Böhme-Institut] jacob-boehme-institut.org który znajduje się w Goerlitz. Obecnie przeżywa on poważne kłopoty organizacyjne i praktycznie zaprzestał swojej działalności - od kilku lat nie wiele się na jego stronie internetowej zmieniło.